Opłaty członkowskie na rok 2024

Składki członkowskie 2024

SKŁADKA CZŁONKOWSKA OGÓLNOZWIĄZKOWA w  2024 r.

Lp

1)  członkowie odznaczeni  złotą odznaką

PZW

V stopień

2) członkowie legitymujący się uprawnieniem wynikającym z posiadanego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności.

4.

VI stopień

Składka członkowska ulgowa 25%

- odznaczeni srebrną odznaką PZW

5.

Wpisowe:

1) członka zwyczajnego PZW

2) członka uczestnika PZW – do 100%

6.

Legitymacja członkowska

10 zł

Uwaga:

W przypadku zastosowania  poszczególnych stopni ulg kwota zaokrąglona do pełnych złotych

1. Członkowie honorowi PZW są zwolnieni z wnoszenia składek członkowskich z zachowaniem prawa do otrzymania zezwoleń na amatorski połów ryb na wszystkich wodach ogólnodostępnych  PZW. Podstawą do wydania zezwolenia jest wklejony do legitymacji znaczek   „ Członek Honorowy PZW”.
  2. Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską.
  3. Ustalenie wysokości wpisowego dla członka uczestnika PZW należy do Zarządu Okręgu (w granicach określonych niniejszą uchwałą).

ZAKRES I ZASADY STOSOWANIA ULG I ZWOLNIEŃ

W SKŁADCE CZŁONKOWSKIEJ OGÓLNOZWIĄZKOWEJ w 2024 r.

Młodzież do lat 14 niezrzeszona w PZW, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach uprawnień, łowiska i dziennego limitu swego opiekuna posiadającego kartę wędkarską i zezwolenie na wędkowanie uprawnionego do rybactwa oraz w jego obecności, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z innych przepisów.

1. Ogólnozwiązkową składkę członkowską członka uczestnika uprawnionego do swojego łowiska uiszcza młodzież do lat 16. Wysokość zniżki dla członka uczestnika w składce na ochronę i zagospodarowanie wód, ustalają na terenie swego działania zarządy okręgów.
  2. Honorowi członkowie PZW zgodnie z § 15 ust. 3 Statutu PZW są zwolnieni ze świadczeń członkowskich za okazaniem legitymacji nadającej tytuł członka honorowego i posiadaniem w legitymacji hologramu „ Członek Honorowy PZW”
  3. Członkowie PZW w wieku 17-24 lata są uprawnieni do zniżki w składce członkowskiej za okazaniem ważnej legitymacji  szkolnej lub studenckiej.
  4. Zniżki w składce członkowskiej z tytułu odznaczeń honorowych odznakami PZW, ogłoszone w tabeli stanowiącej zał. nr 1, stosowane są po okazaniu legitymacji potwierdzającej nadanie odznaczenia lub wpisu do legitymacji członkowskiej.
  5. Zasady stosowania ulg i zwolnień w składce na ochronę i zagospodarowanie wód oraz zasady wydawania zezwoleń na amatorski połów ryb dla osób objętych tymi ulgami i zwolnieniami, uchwalają na terenie swego działania zarządy okręgów.
  6. System ulg określony w załączniku nr 1 pkt 2 stosuje się w ciągu całego roku, w którym ukończono określony wiek.
  7. Składki członkowskie roczne oraz opłaty roczne za zezwolenie na amatorski połów ryb od osób niezrzeszonych, obowiązują w danym roku kalendarzowym, tj. od dn.

1 stycznia br. do dnia 31 grudnia br.

1. Składki członkowskie i opłaty od osób niezrzeszonych nie podlegają zwrotowi.

Załącznik do Uchwały nr 54/Plenum/2023

Zarządu Okręgu PZW z/s w Opolu z dnia 22/09/2023

w sprawie ustalenia wysokości członkowskiej składki na ochronę i zagospodarowanie wód  Okręgu PZW z/s w Opolu oraz podziału składek w 2024 r.

Wysokość członkowskiej składki na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu PZW z/s w Opolu w 2024 r.

Składka pełna dla członków PZW

255 zł

Składka niepełna dla członków PZW bez muchy

254 zł

Składka niepełna dla członków PZW bez muchy i łodzi

253 zł

Składka pełna dla członków PZW  25 % odznaczonych srebrną odznaką PZW

192 zł

Składka pełna dla członków PZW 50 % odznaczonych złotą odznaką PZW

128 zł

Składka pełna dla członków PZW legitymujący się uprawnieniem wynikającym z posiadanego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności PZW 50 %

128 zł

Składka pełna dla członków PZW 50 % - kobiety powyżej 60 roku życia i mężczyźni powyżej 65 roku życia +10-letni staż w PZW

128 zł

Składka pełna dla członków PZW 75 % - młodzież szkolna i studenci w wieku 17-24 lat

64 zł

Składka pełna dla członka uczestnika do lat 16

27 zł

Składka pełna dla członków PZW odznaczonych  złotą odznaką z wieńcami

27 zł

Składki uzupełniająca dla członków PZW – mucha

1 zł

Składki uzupełniająca dla członków PZW – mucha i łódź

2 zł

Składka niepełna uzupełniająca (porozumienie graniczne z Okręgiem Wrocław)

30 zł

Składka niepełna uzupełniająca (porozumienie graniczne z Okręgiem Katowice)

100 zł

Składka niepełna uzupełniająca (porozumienie graniczne z Okręgiem Częstochowa)

(Zb. Borki i Zb. Kucoby) (rz. Mała Panew)

15 zł

Składka okresowa jednodniowa dla członków PZW

57 zł

Składka okresowa trzydniowa dla członków PZW

114 zł

Składka okresowa tygodniowa dla członków PZW

171 zł

Opłata roczna - nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy.

665 zł

663 zł

Opłata niepełna roczna - nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy bez muchy i łodzi

661 zł

Opłata jednodniowa - nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy.

95 zł

Opłata trzydniowa - nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy.

209 zł

Opłata 7-dniowa - nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy.

323 zł

UWAGA:

• W przypadku zastosowania poszczególnych stopni ulg kwota zaokrąglana jest do pełnych złotych
  • Opłata egzaminacyjna wynosi 30 zł.
  • Opłata egzaminacyjna ulgowa dla studentów do 24 lat wynosi 15 zł.
  • Młodzież szkolna jest zwolniona od opłaty egzaminacyjnej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.